11 Ağustos 2018’den Notlar

diyanet-isleri-baskanligi-din-islam

  • Diyanet, Adnan Oktar ve grubu için açıklama yapmış. Yarı çıplak kadınları senelerce canlı yayında ‘inşallah’, ‘maşallah’ diyerek dini cemaat/grup ya da kendi deyimiyle arkadaş ortamı hakkında tek kelime duymadığımız diyanet açıklama yapıyor. Düşene tekme atmak kolaydır. Adama sormazlar mı? Bunca sene neredeydiniz. Bu kadar insanı dini kullanarak ‘kandırmasına’ neden göz yumdunuz. FETÖ olayında da yıllarca dinler arası diyalogculara, Türkçe şarkı söylüyor diye küçücük kızları erkeklerin karşısında şarkı söylemesine tek kelime etmeyen diyaneti, artık hac ve umre turizmi düzenleyen, imamların maaşını ödeyen bir şirket gibi değerlendiriyorum sadece. (MynetHaber)
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, NYTimes gazetesinde bir yazı yayınladı. Türk haber sitelerinden okuduğum ve anladığım kadarıyla; 60 yıldır seninle yan yana yürüdük, artık güzel günler bitti, Eğer akıllı olmazsan bundan sen zararlı çıkarsın, ben artık başka ortaklar bulacağım minvalinde bir şey sanırım. Sonra da sözcüsü İbrahim Kalın bir yazı yayınladı. Anladığım kadarıyla bizi kaybetme ama kaybedersen sen zararlı çıkarsın tadında bir yazı. Maalesef iktidarın bu bakış açısıyla pek başarılı olacağını sanmıyorum. Türkiye’ye artık yeni bakış açısı, yeni beyinler ve yolunda sağlam bir eksen kayması gerekiyor diye düşünüyorum.
  • Dünkü kur cehennemi bugün biraz yatıştı ama etkilerini önümüzdeki zamanda bakalım nasıl gösterecek. Twitter’da bir hesapta şöyle bir sıralamayla karşılaştım ve maalesef dolar karşısında yenilgi liginde ilk üçe girdiğimizi öğrendim.

ekran-resmi-dolar-kur-tweet-2018-08-11-10-26-05

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.