Hakkında ℹ️

Hayatın içinden fotoğraflar, videolar, sesleri kaydetmeyi ve yazmayı seviyorum. Genellikle mobil cihazlar kullanarak amatörce video ve ortam sesleri kaydediyorum ve paylaşıyorum. Bunu bir blog tadında ve kişisel paylaşımlar olarak yapıyorum. Çünkü bazen çok basit gibi görünen şeylerin bile yıllar sonra büyük anlamlar taşıdığını düşüyorum. Mesela çocukluğumun geçtiği 90’lardan bazı fotoğrafları internette görünce ‘o eski günlere’ döndüğüm gibi, seneler sonra buraya baktığımda aynı duyguları yaşama umuduyla açtım.

Bu sitenin temeli basitlik, saflık, bağımsızlık ve samimiyet üzerine kurulu. Hayata dair şahit olduklarımı kendi bakış açımla yayınlıyorum. Hayatın, düşüncelerin, bilgilerin ve anlık her türlü ortamın hızlı aktığı günümüz dünyasında; hayata dair ne varsa (notlarım, beğendiklerim, beğenmediklerim, şiirler, blog yazıları, fotoğraflar, sesler, videolar, çeviriler, işime yarayan bilgileri ve bilumum şeyleri) bir yerde toplama ve gelecekte kendim ile ilgili gözlem yapma amacı ile açtım.

Bu site amatör bir ruhla sürdürülmekte ve hiç bir maddi geliri yoktur. Sitedeki içerikleri amatörce, gereksiz, anlamsız, iyi, kötü veya çirkin bulabilirsiniz. Ama şunu özellikle ifade etmeliyim ki (eski blogumdan aldığım yazılıları saymazsak) benzersiz ve tarafımca yayınlanmıştır. Daha önceki blogumdan aldığım yazılardan ise alıntı yaptığım bölümleri belirtmiş ve kaynağa bağlantı yapmaya özen gösterdim.

Yazı yazma kabiliyetimin iyi olmadığını biliyorum. Bundan dolayı şimdiden oluşan ve oluşabilecek her türlü hata, eksiklik, yanlışlık, gaf vs için affınızı diliyorum. Yapılan paylaşımlarda kaynağı belirtmeye ve telif haklarına özen gösteriyorum. Buna rağmen bir hatam varsa lütfen bildirin gereğini en kısa zamanda yapacağım.

Websitenin içeriğini kullanmadan önce lütfen Kullanım Şartları sayfasını ziyaret ediniz.

Bu sayfayı ve site hakkındaki bilgileri güncel tutmaya çalışacağım. blogumu takip etmenizi ve desteklemenizi umuyorum.

Bilginize saygıyla sunulur.

Ömer Serdar Ören

Son güncelleme: 17.04.2022

İnsanlardan Alıntılar

Başlamanın yolu, konuşmayı bir kenara bırakmak ve yapmaya başlamaktır.

Walt Disney

Tourists don’t know where they’ve been, travelers don’t know where they’re going.

Paul Theroux

Travel is not really about leaving our homes, but leaving our habits.

Pico Iyer

Hadi birlikte bir şeyler inşa edelim.