• İslami hat sanatı ile ilgili süper bir kaynak ( https://ketebe.org/ ) sitesi keşfettim ve tabir-i caizse kendimden geçtim.

  • Amerika birleşik haydut çetesi, İç işleri bakanı Süleyman Soylu ve Adalet bakanı Abdülhamit Gül’e yaptırım yapacaklarını açıkladı. ABD’den herhangi bir kişi ya da kurumun ilişki kurması yasaklandı. Bakanların ABD’deki mal varlıklarına el konulabilecek. Ayrıca iki bakanın ABD’ye girişi de engellenebilecekmiş. Bazen tarih sayfalarında, meydanlarda binlerce kişinin öldüğü göze göz, dişe diş kılıç savaşlarını özlüyorum. En azından erkek gibi meydana çıkıp savaşabilecek dürüstlüğe sahiplermiş. Bu arada gelişen olaylar gösteriyor ki, Türkiye yavaş yavaş NATO’dan uzaklaşıyor. Yıllar önce okuduğum bir yazıdaki olaylar sanki gerçekleşiyor.(?)

  • Yarısı yunus, yarısı balina olan bir balığa rastlandı. Bilim insanları, bir araştırma için açıldıkları Hawaii’de, kavun kafalı balina türüne benzediği, fakat tıpkı yunusların ki gibi yüzgeçleri olan bir balığa rastladılar. Ayrıca balığın yeni bir tür olup olmadığı hususunda da araştırmaların sürdüğü bildirildi. Balina ve yunusun çiftleşmesinden oluşan bir balığın ilk kez görülmediği, böyle bir olaya en son 1985 senesinde rastlandığı açıklandı. (Webtekno)

  • Facebook, Twitter, Netflix, Amazon, Apple, Microsoft, Intel ve Google‘ın ana kuruluşu olan Alphabet, 26–30 Temmuz tarihleri arasındaki 3 işlem gününde toplam 401 milyar dolar kayıp yaşadı. FED’in piyasadan dolar çekmesi teknoloji devlerini vuruyor. (Webrazzi)

  • 2 Ağustos itibariyle 1 Trilyon USD değere ulaşan ilk şirket Apple oldu. (9to5Mac)

  • Güneş’in sesi mi olurmuş canım.

  • Uzayda sesleri keşfetmek bilim insanları arasında popüler olmaya başladı sanırım. Bu da kütle çekim dalgaların sesi diyorlar.

https://www.instagram.com/p/Bl9rVaunOm4/