Eylül 2021

2021 yılının Eylül ayından kişisel notlar.

02.09.2021

 • Şu an bilgisayarımda kullandığım fareyi Haziran ayında almıştım ve son bir aydır düğmesi garip çalışıyordu. Bir tık yapınca iki tık yapmış gibi oluyor ve beni çıldırtıyordu. Garantiye göndermek için kutusunu ve faturasını bulunca sorun kendiliğinden düzeldi. Sanki evrenin işi gücü yok benle taşak geçiyor amk!

05.09.2021

 • Dün kısa süreli bir uraştan sonra blogumu tekrar wordpress altyapısına geçirdim. Geçen ay aldığım kamera ile çektiğim fotoğrafları jekyll ile yayınlamak oldukça çetrefilli. Sonuçta hemen hemen hiç bir ölü link olmadan blogumu taşıyarak şimdilik sorunu hallettim görünüyor. Bakalım fotoğraflar yayınlamam ne kadar sürecek. Çünkü fotoğraf çekme işi bir tarafa, çekilen fotoları ayıklama ve düzenleme işi başka bir süreç ve oldukça bıktırıcı. Arkadaş niye her şey bu kadar zor! Bir daha foto çekmekeye gittiğimde deklanşöre basarken iki kere düşüneceğim.
 • Bugün altın oranla ilgili bir video izledim. Maaselef oldukça abartılmış olduğunu ve bir çok alakasız şeyin altın orana bağlandığını anladım. İnsanların -en azından bu durumda ben- mucizevi şeylere inanmaya meyilli olduğu bir daha kanıtlandı. Güzel bir isim, görsel/sayısal illüzyon ve bam!
 • Havalar son bir kaç gündür serinlemeye başladı. Sıcak, nemli ve boğucu bir yazdan sonra soğuk esen rüzgarları özlemişim.

08.09.2021

 • Sanırım bir çok kişinin favori film sıralamasında ilk üçe girecek filmlerden biri olan Matrix’in dördüncüsünün fragramnının fragmanı paylaşıldı. Kısa bir video ile yarın tüm fragmanının paylaşılacağını haber veren site ( thechoiceisyours.whatisthematrix.com ) ayrıca kırmızı ya da mavi hap için bize, bir de seçenek sunuyor. Umarım dördüncü film herşeyi mahvetmez. Şundan eminim, film kötü bile olsa son yılların en iyi açılış rekorlarını kıracak.

09.09.2021

 • Nihayet The Matrix Resurrection yani namı diğer The Matrix 4’ün resmi fragmanı yayınlandı. Yaklaşık 1.5 saatte 2 milyon görüntülenme almış. Aralık 22’de vizyona gireceği tahmin ediliyor. Bakalım neler olacak.

10.09.2021

 • Yarın aşı dayatmasına karşı Maltepe’de yapılacak miting için sosyal medyada kimin ne mal olduğu göründü. Bir çok kişi ve medya grubunun yaptıkları kaydedildi. Yarın Maltepe’deyim inşaAllah.
 • Bu arada protonamil’in IP logları tutmuyorum efsanesi resmen bitti. Bir kişinin IP’sini polise vermesiyle ortaya çıkan gerçeği kullanıcı sözleşmesinde ‘Sizin hakkında hiç bir log tutmuyoruz’ madddesini değiştirerek bir çok kullanıcısını kaybedecek. Bunlara bende dahilim.

11.09.2021

 • Aşı dayatması, PCR saçmalığı ve plandemiye karşı bugün Maltepe’deydim. Binlerce insan vardı. İnsanların bu kadar açıkça kandırıldığı ve köle hale getirildiği başka bir zaman oldumu bilmiyorum ama ben bu yalana inanmayı reddediyorum. İnsanları pandemi yalanıyla, ülkeleri de iklim krizi yalanıyla kontrol altına alınarak sığır sürüleri inşa etme projesine seyirci kalmadım ve kalmayacağım. Ulusal, uluslar arası ve sosyal medyada yüzbinlerce hakarete, aşı karşıtıbilim dışıçağ dışıdüz dünyacı gibi küçük düşürücü algı oyunlarına rağmen özgürlük savaşçıları olarak binlerce kişinin olması oldukça umut verici. Hayatımda ilk defa bir mitinge katıldım ve sanırım son olmayacak…

20.09.2021

 • Bugün dolar yine 8.70’lere çıktı. Bu hafta içi merkez bankası toplantıları varmış, bir şeyler olabilirmiş falan filan… Şurası kesin ki halk çok kötü durumda ve para günden güne gözle görülür derecede eriyor.
 • Bugün hava 30 derece civarındaydı. Çarşamba akşamdan itibaren yurdun genelinde havalar soğumaya başlayacakmış. Yani sonbahar nihayet geliyor. Artık sıcaklardan değil, soğuklardan şikayet etme vakti!

21.09.2021

 • Sussam gönlüm razı değil, konuşsam faydası yok.

23.09.2021

 • Bugün merkez bankası 100 bp faiz indirdi ve dolar hemen 8.80’lere dayandı. Gıda, metal, plastik, kiralar ve ev fiyatları almış başını gitmiş. Ev sahipleri kıracıları çıkarıp daha yüksek fiyata kiraya vermek için fırsat kolluyor. Artık her şeyde ipin ucu kaçmış. Allah celle celalühü sonumuzu hayır etsin. Ammin.

29.09.2021

 • Bugün youtube aşı dayatmasına karşı olan tüm hesapları kapatacaklarını ve tüm videoları sileceklerini açıkladı. Bu bile her şeyi açıklamaya yetiyor ama hala anlamamakta ısrar ediyorlar.

30.09.2021

 • Bir ay daha bitti ve her şey kötüye daha ne kadar gidebilir simülasyonuna devam ediyoruz. Hayırlısı inşaAllah.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.