21 Nisan 2019 günü sosyal medyada, haber sitelerinde ve hatta video sitelerinde bu fotoğraf her yeri sarmış vaziyette. Ülkenin en büyük 2.partisinin genel başkanına Ankara’da şehit cenazesinde saldırı ve protestolar yapıldı. Arabalar taşlandı ve linç edilmek istendi. RTE’nin aylardır meydanlarda teröristlerle işbirliği yapmakla suçladığı ve illet/zillet gibi ifadelerle itham ettiği kişi şehit cenazesine gidemeyecek hale geldi. Bütün bu olaylar önümüzde çok karanlık günlerin bizi beklediğinin açık bir resmi.

Daha önce Kılıçdaroğlu’nun TV’lerde açık açık idam edilmesi çağrısının yapıldığını, CHP’lileri şehit cenazelerine almayın diye talimat veren Bakan Soylu’nun açıklamalarını da unutmamak gerekir. Şimdi AKP tarafında çok üzgünüz falan diye açıklama yapıp ziyarete gidiyorlar. Bu arada Twitter’da #Soyluİstifa etiketi TT olmuş bile. Topluma yıllardır kin ve nefret tohumları eken RTE ve yandaş medyası bunun üstüne adaletsiz toplum düzenini de ekleyerek geri dönülemez noktaya gelindiğini düşünüyorum. Türkiye tarihine şöyle kaba bir hesapla bakarak 20 senede bir aynı şeye dönüşen fakat ismi değişen parti, oluşum, kişi ve gruplar görüyorum. Sanki aynı şeyin laciverti, moru, kahverengisi, vs… 60’larda darbe, 80’lerde darbe, 2000’lerde modern darbe, 2020’ler bakalım neler getirecek? Gerçekçi olmak gerekirse; ahir zamanda yaşadığımız şu günlerde maalesef son müceddid gelene kadar iyi bir geleceğe uyanmanın hayal olduğunu söylemek zorundayım. Fakat unutmamak gerekir ki bizler, zaferle değil seferle mükellefiz. Allah Azze ve Celle beni ve tüm inananları ölene kadar razı olacağı şekilde seyr-ü sefer yapanlardan eylesin.Amin. ( Kaynak)

https://twitter.com/sputnik_TR/status/1119943076796039169

Sri Lanka’da 21 Nisan günü üç kilise ve üç otelde eş zamanlı patlama ve sonrasında 2 ayrı patlama ile toplamda 8 patlama oldu. An itibariyle 185 ölü 500’e yakın yaralı var. Haberde 2 Türk’ün de öldüğü bildiriliyor. Çok büyük olaylara gebe zamanlarda yaşıyoruz. ( Kaynak)