Yeni Oculus Quest’e ait olabilecek fotoğraf sızdı

Mayıs Ayı’nda HP Reverb G2 sanal gerçeklik başlığı tanıtılmadan önce fotoğrafları hesabından paylaşan WalkingCat takma adlı twitter kullanıcısı bu sefer yeni model Oculus Quest‘e ait olduğu düşünülen fotoğrafları sızdırdı.

Başlığın ilk dikkat çeken özelliği beyaz rengi oldu. Bunun haricinde kafaya sabitleme kayışı ve daha geniş açılı kamera yerleşimi yeni tasarım hakkında ipuçları veriyor.

Kablosuz olarak kendi başına çalışabilen (Standalone VR Headset) Oculus Quest‘in donanım kısmı ön tarafta bulunuyordu ve bu ağırlık nedeniyle uzun kullanımlarda şikayete neden oluyordu. Firma yetkilileri bu şikayetleri dikkate almış olacak ki, sızan resim, başlığın daha dar yan derinliği, ve eski Quest’ten biraz daha küçük olduğunu gösteriyor. Bu da daha hafif ve dolayısıyla daha rahat giyilmesi anlamına gelebilir. Geçen Mayıs Ayı’nda Bloomberg’den Mark Gurman, Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni sanal gerçeklik başlığı hakkında haber yapmıştı. Haberde, Facebook’un 90Hz yenileme hızıyla yeni ekranlı %20 daha hafif ve fiziksel olarak %15 daha küçük olan yeni bir VR başlığı üzerinde çalıştığını yazmıştı. Bloomberg’in haberinin fotoğraftaki bulguları doğrular nitelikte olması sızıntının gerçekçilik iddiasını artırıyor.

Bu ay sonu üretim bandına gireceği düşünülen yeni sanal gerçeklik gözlüğünün akıbeti tüm sektör için merak konusu. Yakaladığı başarının devamı, sadece Facebook için değil, sektör için de büyük önem taşıyor.

25 Temmuz 2020 Güncellemesi:

Yeni VR başlığın çıkışı yaklaştıkça sızıntılar/söylentiler artmaya devam ediyor. Daha 3 gün önce çıkan fotoğraflardan sonra şimdi de muhtemel Oculus Quest 2’nin yeni ve ayrıntılı fotoğrafları sızdı. Daha da önemlisi ortaya bir tarih bile çıktı. İlk fotoğrafı paylaşan WalkingCat twitter hesabının sahibi bu seferde 15 Eylül tarihini ortaya attı.

Ayrıca sızan son resimlerden sonra ortada dolaşan Quest LiteOculus Go 2Oculus Quest 1.5 gibi bazı dedikodularda var. Özellikle kafa bandının Oculus Go’yu hatırlatması kafalarda bazı soru işaretleri oluşturuyor.

Konuyla ilgili reddit.com/r/oculus ve reddit.com/r/oculusquest üzerinde tartışmalar ve tahminler hala sürüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.