AR girişimi RealWear 80 milyon dolar yatırım aldı

2016 yılında kurumsal artırılmış gerçeklik kullanımına yönelik kurulan RealWear, Teradyne önderliğinde 80 milyon dolarlık yatırım almayı başardı. RealWear aldığı bu yatırımla birlikte toplamda 100 milyon dolar gibi bir finansman desteğine kavuşmuş oldu. Şirketten yapılan açıklamada paranın “pazarda daha çok yer edinmek ve platform gelişimini hızlandırmak” için kullanmayı planlandığı söylendi.

RealWear’ın kurucusu ve CEO’su Andy Lowery şirketin sayfasında yaptığı açıklamada, “RealWear’ın yeni yatırımcılarının kurumsal ve teknoloji alanlarında lider olması önemliydi. Teradyne, Bose Ventures, Qualcomm Ventures ve Kopin bu tanıma uyuyor.” dedi.

image via RealWear

İlk aşamada yakın çevresi ve ilk müşterilerinden aldığı destekle bugünlere gelen firma, Alman otomobil üreticisi BMW de dahil olmak üzere dünya genelinde 1300‘den fazla kurumsal müşteriye 15.000’den fazla cihaz gönderdi. HMT-1 adlı cihazlarının yanısıra teknisyenlerin tesis dışındaki mühendislik uzmanlarına doğrudan bağlanmalarını sağladı. BMW, yeni artırılmış gerçeklik tabanlı (AR-bazlı) sistemin eskisine göre işleri % 75 daha hızlı tamamlamalarında yardımcı olduğunu söyledi.

kaynak: th3rdeyexr.com/industrial-ar-start-up-realwear-raises-80-million-in-series-b-funding/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.