Google, G Suite için yeni güvenlik araçlarını duyurdu

Gmail, Google Drive, Google Hangouts, Google Takvim ve Google Dokümanlar gibi popüler ve yararları araçları özellikle profesyonel kullanım amaçlı, bulut bilişim tabanlı G Suite için yayınladığı blog yazısıyla yeni güvenlik araçlarını hizmete sundu. G Suite yöneticileri ve kullanıcıları için yeni bir 2 aşamalı doğrulama (2FA) seçeneğinin yanı sıra güvenlik anahtarlarına dayalı bir defalık güvenlik kodları içeren birkaç yeni güvenlik aracı açıkladı.

Özellikle son kullanıcı için ve benim ilgimi çeken bölüm için Google, güvenlik anahtarlarının çalışmadığı durumlarda bir defalık kullanım kodu seçeneği sunarak 2 faktörlü kimlik doğrulama sisteminde değişikliğe gitti.

Konu ile ilgili yazısında Google: “Güvenlik anahtarları genellikle Internet Explorer ve Safari, iOS uygulamaları, uzak masaüstleri ve FIDO protokollerini desteklemeyen eski uygulamalarla çalışmaz. Açıklanan yeni özellik ile, kullanıcılar artık güvenlik anahtarlarıyla birlikte bir güvenlik kodu oluşturabilir ve ardından güvenlik anahtarının işe yaramayacağı durumlarda oturum açmak için kullanılabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.